سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ارتباط با توافق بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران گفت که کوتاه‌ترین مسیر برای احیای توافق هسته‌ای ایران، بازگشت هم‌زمان ایالات متحده و ایران به تعهدات خود است و روسیه به این امر کمک می‌کند.

به گزارش شیوا بیان، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ارتباط با توافق بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران گفت که کوتاه‌ترین مسیر برای احیای توافق هسته‌ای ایران، بازگشت هم‌زمان ایالات متحده و ایران به تعهدات خود است و روسیه به این امر کمک می‌کند.

زاخارووا در اظهارنظری که در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شده است، اعلام کرد: «کوتاه‌ترین راه برای احیای توافق هسته‌ای، از طریق بازگشت دوسویه واشنگتن و تهران به تعهدات آنها که توسط برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، بدون ضمائم و استثناء تعیین شده است، می‌گذرد. ​​روسیه قصد دارد از هر طریق ممکن در این امر مشارکت داشته باشد».

زاخارووا گفت: «مسکو از همه شرکای برجام از جمله ایران و آمریکا می‌خواهد که هر چه زودتر به میز مذاکره بازگردند».

وی افزود: «از همه شرکای خود در برجام، از جمله ایران و نمایندگان ایالات متحده می‌خواهیم که در اسرع وقت و بر اساس درک و عناصری که ما در بازه زمانی آوریل تا ژوئن داشتیم به میز مذاکره برگردند».

  پرینت
شناسه خبر : 3597 | تاریخ انتشار : 23 شهریور 1400 - 8:38 | 12 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :