مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در جهت ارتقای ایمنی راه‌ها ۲۸۶ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان اردبیل آسفالت شده است.

به گزارش شیوابیان، کلیم اله وثوقی گفت: در ۷ ماهه گذشته ۳۰۰ عدد از رمپ‌های ورودی و خروجی در راه‌های استان ایمن سازی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل که در جلسه کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل ونقل استان سخن می‌گفت با گرامیداشت روز جهانی یادمان قربانیان سوانح رانندگی افزود: ارتقای ایمنی محور‌های مواصلاتی اولویت اصلی راهداران دیار سبلان است.

وثوقی با اشاره به اینکه در جهت جلوگیری از پرت شدن وسایل نقلیه ۹۰۰ عدد استوانه ایمنی در دماغه‌ها ونقاط پربرخورد درراه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان نصب شده گفت: در مدت یاد شده ۱۸۵ کیلومتر از سیستم روشنایی موجود راه و تونل بصورت مستمر توسط راهداران نگهداری می‌شود.

او از رفع افتادگی هزار و ۶۰۰ کیلومتر از شانه راه اصلی، فرعی و روستایی استان در ۷ ماهه گذشته خبرداد و با اشاره به تسطیح ۸ هزار کیلومتر از حریم راه‌های استان خاطرنشان کرد: هزار و ۵۰۰ متر از حفاظ‌های انجام شده در راه‌های اصلی وفرعی استان ارتقاء داده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه بی توجهی برخی رانندگان به قوانین راهور و یا نواقص احتمالی خودرو از دلایل مهم بروز حوادث رانندگی در جاده هاست تصریح کرد: طبق اعلام نظر کارشناسان پلیس راه و راهداری علت اصلی تصادفات استان سبقت و سرعت غیر مجاز است که امیدواریم با فرهنگ سازی، انجام آموزش‌های لازم از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی، رانندگان عزیز هم قوانین راهور را بیش از پیش رعایت کنند تا سفری ایمن داشته باشند.

وثوقی اصلاح ۲۷۲ هزار متر از شیب شیروانی راه‌ها را در استان یادآور شد و اظهار کرد: در این مدت راهداران هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی را خط کشی کرده اند.

او در جهت آگاهی بخشی به رانندگان تهیه و نصب ۲ هزار متر مربع تابلو‌های اطلاعاتی و ۶ هزار و ۵۰۰ عدد تابلو‌های الزامی راه‌ها در محور‌های مواصلاتی را یادآور شد و بیان کرد: هزار و ۶۰۰ عدد سرعتکاه پلاستیکی، مجازی و آسفالتی در راه‌های استان اصلاح، رنگ آمیزی، تهیه و نصب شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل نصب ۳ هزار و ۲۰۰ متر حفاظ در پرتگاهها، آبرو‌ها و رفوژمیانی، ارتقای ۳۵۰ شاخه گاردریل، تعمیر ۳ هزارو ۵۰۰ شاخه گاردریل، شستشوی ۱۰۴ هزار عدد از علائم، تهیه و نصب ۱۷ عدد از چراغ‌های چشمک زن، رنگ آمیزی ۳ هزار و ۶۰۰ عدد از پایه تابلو و علائم، رنگ آمیزی ۱۴۰ عدد از پایه روشنایی و چراغ‌های چشمک زن را از دیگر اقدامات مهم راهداران در ۷ ماهه گذشته برشمرد.

وثوقی ۲۷۰ هزار متر مربع لکه گیری و رفع چاله‌های راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان را در ۷ ماهه گذشته یادآور شد و اظهار کرد:در مدت یاد شده ۱۲۲ کیلومتر از راه‌های استان روکش آسفالت شده است.

او از ۱۰۶ هزار متر مکعب خاکبرداری و اصلاح پیچ در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان خبرداد و بیان کرد: ۷ هزار کیلومتر از کانال‌های طرفین راه بازسازی و اصلاح شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه در مدت یاد شده در دماغه و نقاط پربرخورد ۶ هزار و ۷۰۰ عدد دپوی خاکی ایجاد شده گفت: تاکنون ۲ هزار و ۶۰۰ عدد بازتاب ایمنی نیز در راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان نصب شده است.

  پرینت
شناسه خبر : 9958 | تاریخ انتشار : 29 آبان 1401 - 21:16 | 38 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :