جواد انصاری در شانزدهمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: اعضای شورای شهر بعد از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی تعرفه ۱۴۰۱ را برای تصویب نهایی به جلسه رسمی شورای شهر ارائه کردند که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

به گزارش شیوابیان،جواد انصاری در شانزدهمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: اعضای شورای شهر بعد از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و تخصصی تعرفه ۱۴۰۱ را برای تصویب نهایی به جلسه رسمی شورای شهر ارائه کردند که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

وی با اشاره به شاخص های مهم در تعرفه ۱۴۰۱ شهرداری اردبیل خاطرنشان کرد: ارائه تخفیف ۴۰ درصد برای صدور پروانه در مناطق و محلات کم برخوردار و محروم و افزایش ۲۰ درصدی در این حوزه نسبت به سال های گذشته از جمله هدفگذاری شورا در تعرفه بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: برای اقشار کم درآمد به ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی سقف تسهیلات اعطایی دو برابر افزایش یافته که امیدواریم این خدمات ویژه مورد رضایت اقشار نیازمند قرار گیرد.

انصاری افزود: برای شهدا و خانواده های ایثارگران تا ۴۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز ا سقف ۲۰ میلیون تومان می توانند از تسهیلات استفاده کنند.

وی ادامه داد: به رغم آنکه تورم اعلام شده دولت تا ۴۰ درصد بوده است اما در تعرفه ما تنها افزایش ۲۰ درصدی را لحاظ کردیم تا فشار بیشتری به همشهریان وارد نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: برای سازندگان پارکینگ اعم از شخصی و عمومی، انبوه سازان و خیرین در ساخت مدرسه، مسجد و فضاهای فرهنگی – ورزشی صدور پروانه رایگان و یا با تخفیف ویژه در نظر گرفته شده که امیدواریم در سال ۱۴۰۱ همشهریان از این مزایا استفاده کنند.

مجوز شورا برای خرید ماشین آلات برف روبی

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت بارش برف سنگین در اردبیل و ضرورت به روز رسانی تجهیزات و امکانات اظهار کرد: اعضای شورای شهر مجوز لازم برای خرید مینی لودر و دستگاه های برف روب را به شهردار داده اند تا به سرعت و با اولویت این ماشین آلات را خریداری و به ناوگان موجود اضافه کنند.

وی از شهردار اردبیل خواست؛ تا آخر بهمن هزینه ماشین آلات فعال در بخش خصوصی را پرداخت کرده و در این زمینه بی اعتمادی برای بخش خصوصی رقم نخورد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل افزود: قطعا در بودجه سال آینده نیز تلاش بر این است تا منابع مورد نیاز برای خرید ماشین آلات و تجهیزات برفروبی در نظر گرفته شده و در این زمینه اقدام به موقع به انجام برسد.

انصاری با دعوت از شهروندان برای مشارکت در عملیات برفروبی سطح شهر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برف روبی کوچه ها و محلات از امشب آغاز شده با صدور اطلاعیه شهرداری امیدواریم شهروندان از پارک خودرو در کوچه ها و معابر پرهیز کرده و زمینه تسهیل فرآیند را در این حوزه به وجود آورند.

 

  پرینت
شناسه خبر : 5873 | تاریخ انتشار : 30 دی 1400 - 19:13 | 246 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :