عضو شورای شهر اردبیل گفت: باید با انجام کارشناسی های دقیق، از هزینه کردهای بی مورد در شهر اردبیل جلوگیری شود.

زهرا قدیمی در چهارمین جلسه شورای ششم شهر اردبیل با گلایه از هزینه کردهای غیرکارشناسی عنوان کرد: شهرداری با انجام کارشناسی های دقیق قبل از اجرای پروژه ها می توانست از هدر رفت بسیاری از هزینه ها جلوگیری و از حقوق بیت المال صیانت کند.

وی در خصوص لایحه ای مبنی بر درخواست دانشگاه محقق اردبیلی جهت اتصال پل عابر پیاده به ساختمان روبرویی این دانشگاه اذعان کرد: تحمیل هزینه تغییر در طول این پل به جهت سهولت استفاده دانشگاه به شهرداری، منطقی نیست چرا که در شهر اردبیل مناطق بسیاری به پل عابر پیاده نیاز دارند که باید در اولویت قرار گیرند.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: این پل از ابتدای تاسیس با هزینه شهرداری جهت استفاده دانشگاهیان احداث شده و اگر قرار باشد به درخواست دانشگاه عمل شود حداقل باید نصف هزینه دسترسی پل به محوطه دانشگاه را خود دانشگاه بپردازد.

قدیمی در رابطه با پرداخت هزینه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی به این درخواست دانشگاه بیان کرد: احداث پل در مقابل دانشگاه بنا بر ضرورت نبوده و در زمان خود هزینه بالایی را به خود اختصاص داده است لذا با توجه به اینکه در نزدیکی این پل ساختمان مسکونی نیز وجود ندارد و دانشگاه صرفا بخاطر دسترسی راحتتر به ساختمان دیگر این موضوع را مطرح کرده، نباید این هزینه بالا به شهرداری تحمیل شود.

وی گفت: تاکنون هزینه های بالایی برای کارهای غیرکارشناسی پرداخت شده اما شورای ششم باید از این پس در مقابل هزینه هایی که خروجی عام المنفعه ندارد ایستادگی کند و به مناطقی که نیاز بیشتری به پروژه هایی همچون احداث پل عابر پیاده دارند توجه ویژه داشته باشد.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: در حال حاضر بسیاری از مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در سطح شهر وجود دارند که احداث پل عابر پیاده برای این مراکز آموزشی برای حفظ سلامت دانش آموزان از ضروریات است.

 

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

  پرینت
شناسه خبر : 3536 | تاریخ انتشار : 18 شهریور 1400 - 12:19 | 89 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :