اردبیل- فرماندار شهرستان اصلاندوز در استان اردبیل گفت: ۱۵۰ نفر مشکوک به ویروس کرونا در سطح شهرستان اصلاندوز با اجرای طرح شهید سلیمانی شناسایی شدند.

به گزارش شیوا بیان، سید عباس مینایی در بازدید از ادارات شهرستان با اشاره چگونگی رعایت اصول بهداشتی و اجرای دستورالعمل اجرایی ستاد ملی کرونا اظهار کرد: مردم شهرستان اصلاندوز و همچنین ادارات شهرستان به دلیل شیوع ویروس کرونا استفاده نزدیک به صددرصدی از ماسک داشته اند که این روال همچنان در شهرستان ادامه دارد.

او افزود: در قالب طرح غربالگری طرح سپهبد شهید قاسم سلیمانی که توسط بسیج و بهداشت به صورت محله محور انجام می شود، علاوه بر غربالگری ۱۰۰ درصدی مردم شهرستان، ۱۵۰ بیمار مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شده که اکثر این بیماران مشکوک در قرنطینه خانگی زیر نظر پزشک تحت مداوا هستند و برخی نیز طبق نظر پزشک به بیمارستان شهدای پارس آباد اعزام می شوند.

رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در اصلاندوز از آمادگی نقاهتگاه بیماران کرونایی در شهرستان خبر داد و گفت: در صورت نیاز با حمایت های خیرین و کمک های مومنانه این نقاهتگاه به بیماران کرونایی که از لحاظ مالی ضعیف هستند ارائه خدمات خواهد کرد.

مینایی بیان کرد: محدودیت در فعالیت ها و اعمال محدودیت های ترافیکی و همچنین نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و بانک ها به اعمال می شود و با افراد متخلف و سهل انگار در این خصوص برخورد خواهد شد.

 

  پرینت
شناسه خبر : 1806 | تاریخ انتشار : 08 آذر 1399 - 19:28 | 117 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا