همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، ۱۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکوم مالی از زندان‌های استان آزاد شدند.

به گزارش شیوابیان،مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: ۱۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) از زندان‌های این استان آزاد شدند.

کریم‌الله محبوبی افزود: مبلغ محکومیت این زندانیان که در آستانه گرامیداشت روز زن و تکریم مقام مادر به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگشته‌اند، بیش از ۳۳ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به کمک سه میلیارد و ۸۰ میلیون ریالی ستاد دیه استان و کمک ۵۰۰ میلیون ریالی ستاد دیه کشور، بیان کرد: از جمله این زندانیان خانمی با مبلغ بدهی بیش از ۲ میلیارد ریال بود که با مشارکت خیرین و ستاد دیه استان اردبیل از زندان آزاد شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل همچنین افزود: مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال گذشت رضایتمندانه شاکیان، هفت میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال آورده مددجویان، هفت میلیارد و ۵۴۳ میلیون ریال پذیرش حکم اعسار دادگستری، ۴۰۰ میلیون ریال مشارکت بنیاد خیریه وفاق سبز علوی و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی تامین شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ستاد دیه یک موسسه خیریه غیرتجاری و غیرانتفاعی است، از مسئولان و خیرین نوع‌دوست خواست تا این ستاد مردم نهاد را در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی بیش از پیش یاری نمایند.

محبوبی اضافه کرد: هم اکنون ۸۶ مددجوی جرایم غیرعمد واجد شرایط دریافت کمک ستاد دیه در زندان‌های استان اردبیل دوران حبس خود را سپری می‌کنند که برای آزادی آن‌ها مبلغ ۳۸۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

وی یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری، تعداد ۱۶۸ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی با مبلغ محکومیت بیش از ۳۹۲ میلیارد ریال  با کمک نمایندگی ستاد دیه از زندان‌های استان اردبیل آزاد شدند.

  پرینت
شناسه خبر : 6029 | تاریخ انتشار : 04 بهمن 1400 - 16:38 | 74 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :