اردبیل- فرماندار اردبیل از برگزاری ۱۷ رزمایش مقابله با بیماری کرونا از آغاز شیوع این ویروس در سطح شهر اردبیل خبر داد.

به‌گزارش شیوا بیان، فرماندار اردبیل در آغاز رزمایش پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در شهرستان اردبیل عنوان‌کرد: رزمایش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با محوریت آموزش، نظارت و ارزیابی در منطقه شهرک کارشناسان اردبیل آغاز شد و تیم‌های پایشی و نظارتی در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در قالب ۵۴ تیم متشکل از ۱۲۰ نفر در این طرح وارد عمل شدند. 

وی گفت: محوریت رزمایش ارائه آموزش به افراد بالای ۶۵ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار است که آموزش‌های بهداشتی در این حوزه ارائه می‌شود.

وی افزود در شهرک کارشناسان حدود ۲هزار افراد بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه‌ای و زنان باردار که بیشتر در معرض تهدید این بیماری هستند، شناسایی شده است.

فرماندار اردبیل افزود: باتوجه به جمعیت بالا در شهرک کارشناسان این منطقه بسیار حائز اهمیت بوده که با برگزاری این رزمایش با مشارکت نیروهای بسیجی، کارشناسان بهداشت، هلال احمر و پشتیبانی عوامل انتظامی در این منطقه انتظار می‌رود نقش تاثیرگذاری در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ایجاد شود.

فرماندار اردبیل گفت: تاکنون ۱۷ رزمایش در سطح شهرستان اردبیل برگزار شده است و هدف این رزمایش‌ها آموزش اقشار مختلف مردم برای رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و دوری از دورهمی‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

امامی یگانه گفت: این رزمایش در سایر محلات و مناطق شهرستان نیز برگزار می‌شود تا بتوانیم با همراهی همه مردم میزان بیماری زایی این ویروس را کنترل کنیم.

در این رزمایش فرماندار اردبیل به همراه مسئولان شهرستانی از روند اجرای طرح در تعدادی از ادارات، مراکز درمانی، اصناف و مراکز پرتردد بازدید و در ادامه به منظور نظارت بر فرایند کنترل افراد در قرنطینه، از تعدادی از بیماران بصورت میدانی دیدار و در جریان آخرین وضعیت فرد بیمار و نحوه مراقبت خانواده و اطرافیان آنها قرار گرفت.

  پرینت
شناسه خبر : 2384 | تاریخ انتشار : 16 دی 1399 - 14:45 | 301 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :