رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل گفت: همزمان با ايام‌الله دهه فجر 25 طرح توليدي و صنعتي در استان اردبيل به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش شیوابیان،رامین صادقی در مراسم افتتاح طرح‌های اقتصادی استان اردبیل اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌های صنعتی در حوزه‌های مختلف زمینه اشتغال یک‌هزار و ۲۴۹ نفر در سطح استان فراهم آمده است.
وی تنوع طرح‌ها و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را یادآور شد و تصریح کرد: تولید انواع لامپ‌های ال.ای.دی، تولید سموم کشاورزی، قطعات کف‌پوش و قطعات خودرویی همچنین تولید آب معدنی و محصولات پلاستیکی از جمله طرح‌های صنعتی در استان بوده که با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل کمک بانک‌های عامل را برای پشتیبانی از این واحدهای تولیدی و صنعتی یادآور شد و گفت: امیدواریم تا پایان سال بخش دیگری از طرح‌های صنعتی آماده افتتاح به بهره‌برداری برسد.
صادقی به مصوبات سفر رئیس جمهور در حمایت از بخش صنعت و تولید اشاره کرد و افزود: ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات از این محل توسط بانک‌های عامل به طرح‌های معرفی شده، پرداخت می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با تاکید استاندار اردبیل در ستاد تسهیل سعی بر این است تا این تسهیلات با کمترین دغدغه و بیشترین همراهی به صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شود.
صادقی اضافه کرد: امیدواریم بانک‌های عامل و صندوق کارآفرینی امید حمایت‌های لازم را از طرح‌های تولیدی و صنعتی انجام دهند که قطعا راه‌اندازی صندوق عدالت و پیشرفت در سال آینده در استان اردبیل می‌تواند پشتیبانی اساسی در طرح‌های تولیدی و اقتصادی باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: سعی ما بر این است تا در احیای واحدهای صنعتی راکد نیز عملکرد مطلوب‌تری را نسبت به سال‌های گذشته داشته باشیم که در جمع‌بندی نهایی آمار و ارقام در این زمینه ماه آینده اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: با تدوین سند توسعه استان و همچنین سند اشتغال انتظار می‌رود در بخش تولید و صنعت نیز تحرک بیشتری را با هدف‌گذاری مشخص در سطح استان شاهد باشیم.

  پرینت
شناسه خبر : 6470 | تاریخ انتشار : 19 بهمن 1400 - 17:05 | 239 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :