نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۵ زمین چمن مصنوعی با تلاش نمایندگان و تامین اعتبار تا پایان سال در اردبیل به‌ بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش شیوابیان، صدیف بدری بعد از ظهر شنبه در آئین افتتاح هفدهمین زمین چمن مصنوعی در استان اردبیل اظهار کرد: با تلاش نمایندگان و مسئولان استانی هفدهمین زمین چمن مصنوعی در آموزشگاه متوسطه دوره اول قمیصی ناحیه یک اردبیل امروز افتتاح شد که در تلاش هستیم تا پایان سال ۳۵ زمین چمن مصنوعی در اردبیل به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای آماده سازی زمین‌های چمن مصنوعی استان افزود: احداث زمین چمن مصنوعی استاندارد فوتبال در استان اردبیل زمینه پرورش و تربیت استعدادهای خوب فوتبال استان اردبیل بیش از پیش فراهم می‌کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از تلاش نمایندگان اردبیل در مجلس شورای اسلامی برای تخصیص اعتبارات لازم جهت تأمین امکانات فیزیکی مدارس استان خبر داد و گفت: در سال جاری ۳۰۰ هزار میلیارد تومان، به نوسازی و بهسازی مدارس استان تخصیص پیدا کرده است.

کلام‌اله صفری، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این آئین با اشاره به تصویب اجرایی تعداد ۲۱۰۰ فضای ورزشی در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان‌ها افزود: از این تعداد ۷۶ پروژه ورزشی به استان اردبیل اختصاص یافته است که ۳۷ پروژه زمین چمن مصنوعی، ۲۱ مدرسه حیاط پویا، ۱۳ کلاس درس تربیت بدنی و ۵ سالن ورزشی در این طرح اجرا می‌شود.

اکبر دهقانی نیا، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش نیز در این آئین با بیان اینکه زمین چمن مصنوعی آموزشگاه قمیصی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان و در فضای ۵۴۴ متر مربع ایجاد شده است، گفت: همزمان با افتتاح زمین چمن مصنوعی، المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای نیز در این آموزشگاه آغاز به کار کرد که یکی از اهداف اصلی آن کشف استعدادهای نخبه ورزشی در مدارس استان است

  پرینت
شناسه خبر : 10077 | تاریخ انتشار : 05 آذر 1401 - 20:55 | 38 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :