تاکنون از محل تسهیلات بند الف تبصره۱۸ ، بیش از ۴۲۸ طرح جهت اخذ تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده است.

به گزارش شیوابیان، یاسر عبداللهی در جلسه کمیته استانی اجرای دستورالعمل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه اظهار کرد: این طرح های تولیدی و اقتصادی بر حسب الویت توسط دستگاه های اجرایی مختلف بررسی و احصا شده و در نهایت بانک مورد نظر را معرفی کرده اند.

وی با بیان اینکه لیست طرح های الویت دار دستگاه های اجرایی استان جهت بهره مندی از تسهیلات تبصره ۱۸ تا پایان سال ارایه شده است افزود: تمامی طرح ها در کمیته استانی بررسی و تصویب شده، طرح هایی که قابلیت اجرایی دارند به بانک ها معرفی می شوند.

یاسر عبداللهی عابد تصریح کرد: طبق آمار بانک های عامل تا کنون برای طرح های ارایه شده ۸۰۰میلیارد ریال پرداخت شده و طرح های باقی مانده نیز در حال بررسی و عقد قرارداد و نیز در مرحله نهایی پرداخت قرار دارند.

معاون اقتصادی استاندار اردبیل اظهار کرد: دستگاه هایی از قبیل سازمان صمت ، آموزش و پرورش ، پارک علم و فناوری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای و ورزش و جوانان طرح های الویت دار خود را اعلام کرده اند و بانک های عامل نسبت به بررسی و پرداخت تسهیلات لازم با توجه به شیوه نامه اعمال شده اقدام می کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه اقدامات دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در استان اردبیل خوب پیش می رود و از پیگری های انجام شده نتیجه مثبت عاید استان می شود.

عبداللهی عنوان کرد: در تسهیلات طرح های اعلام شده سهم مشارکت ۱.۵ برابری بانک ها نیز تا حدودی مشخص شده و باید تا حصول نتیجه نهایی این موارد پیگیری شود.

در این جلسه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی و نماینده سایر دستگاه های جرایی حاضر در جلسه اقدامات خود را تشریح کردند و نسبت به تسریع روند اجرایی و ابلاغ مصوبات تاکید شد.

  پرینت
شناسه خبر : 6897 | تاریخ انتشار : 16 اسفند 1400 - 10:29 | 82 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :