گردشگری، مطالعات لازم انجام گرفته و طرح‌ها برای واگذاری به سرمایه‌گذاران، آماده شده است و برای دو نقطه دیگر در این شهرستان نیز، سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده و موضوع در حال بررسی است.

به گزارش شیوابیان، عینی گفت: امسال ۱۰ میلیارد ریال برای توسعه طرح‌های اکتشافی و به اصطلاح آرکئوژئوفیزیکی (روش مغناطیس سنجی در محوطه های باستانی) قلعه باستانی اولتان پارس آباد هزینه شده، خانه ورنی اصلاندوز تکمیل شده و ۲ موزه باستان شناسی و عشایر در گرمی مغان دایر شده، در بیله سوار نیز مقدمات ایجاد موزه انجام شده و همچنین سرمایه گذار برای احداث هتل در این شهرستان اعلام آمادگی کرده است.

وی اضافه کرد: امسال در شهرستان گرمی مغان، موزه باستانشناسی و نمایشگاه عشایر افتتاح شد و دریاچه گیلارلوی این شهرستان به عنوان محور طرح‌های گردشگری این شهرستان در مرکز توجه است و قصد داریم رستوران نیمه کاره منطقه گردشگری گیلارلو را با همت تعاونی دهیاران این شهرستان تکمیل کنیم.

۷۷۰ میلیارد ریال به توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل هزینه شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل جشنواره کوچ عشایر را ظرفیت خوبی برای معرفی قابلیت‌های مناطق عشایر استان بخصوص بیله سوار اعلام کرد و افزود: برای برگزاری بین المللی جشنواره ملی عشایر با مرکزیت بیله سوار تلاش می‌کنیم تا رویداد اصلی آن همزمان با رویداد اردبیل ۲۰۲۳ در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ اجرا شود و مقدمات آن را فراهم کرده ایم.

 

وی اظهار کرد: جشنواره کوچ عشایر بیله سوار در سال ۹۸ به عنوان بزرگترین جشنواره کشور شناخته و معرفی شده بود و مشکل اصلی ما در برگزاری این قبیل برنامه‌ها، تامین منابع مالی است و قصد داریم برنامه‌های تبلیغاتی و مقدماتی خودمان را انجام دهیم.

 

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال ایران واقع شده و از مناطق گردشگرپذیر طبیعی، تاریخی، مذهبی و اقتصادی متعدد برخوردار است.

  پرینت
شناسه خبر : 9861 | تاریخ انتشار : 22 آبان 1401 - 19:59 | 21 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :