فرماندار اردبیل گفت: در قالب طرح شهید سلیمانی ۹۹ هزار خانوار باجمعیت ۳۸۴ هزار نفر در شهرستان اردبیل غربالگری شدند.

به گزارش شیوا بیان، مسعود امامی یگانه در جلسه ستاد کرونای شهرستان اردبیل اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در سه حوزه حمایتی و مراقبتی و نظارتی انجام می‌شود که حوزه حمایتی شامل ارائه کمک‌های مومنانه و بسته‌های حمایتی برای نیازمندان شناسایی شده و حوزه مراقبتی هم در راستای خدمات رسانی به بیماران شناسایی شده مشکوک و مبتلا است و دو نقاهتگاه در شهرستان راه اندازی شده است.

وی گفت: در حوزه نظارتی هم ۲۲۰پایگاه مقاومت فعالیت می‌کنند که در راستای نظارت و تذکر دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان اردبیل پیشگام هستند.

فرماندار اردبیل با اشاره به همکاری مردم، اصناف و بازاریان در اجرای محدودیت‌ها گفت: این همکاری قابل قدردانی است و در سایه همین همت و همکاری وضعیت شهر اردبیل از قرمز به نارنجی تغییر کرد و البته این امر شکننده بوده و اگر اصناف، بازاریان و مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند دوباره محدودیت‌ها اجرایی می‌شود.

وی از کاهش بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در شهرستان اردبیل خبرداد و گفت: مردم باید همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور غیر ضروری و برگزاری مراسمات و دورهمی‌ها خودداری کنند.

فرماندار اردبیل گفت: مدیران دفاتر پیش خوان‌ها، بانک‌ها، دفاترپلیس +۱۰، تامین اجتماعی، شهرداری‌ها، شیرینی فروشی‌ها، مطب‌ها و آرامستان‌ها باید از هرگونه ازدحام دوری کنند و تذکرات در این زمینه ارائه شده و نظارت‌ها تشدید می‌شود.

امامی یگانه افزود: تاکسی‌های درون شهری نیز موظف به سوار کردن سه سرنشین هستند و شهرداری اردبیل باید در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.

  پرینت
شناسه خبر : 2002 | تاریخ انتشار : 24 آذر 1399 - 21:33 | 26 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :