شیوا بیان- مدیرعامل شهرک‌های صنعتی اردبیل ضمن تاکید بر رفع موانع تولید و برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی، از حمایت ها و برنامه های این شرکت برای باز فعال‌سازی واحدهای صنعتی راکد و نیمه ‌فعال در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان، محمد اهلی در جریان بازدید از شهرک صنعتی شماره یک اردبیل اظهار کرد: با هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با برگزاری جلسات ستاد تسهیل تلاش می شود در سال جاری 40 واحد صنعتی راکد و نیمه فعال در شهرک های استان به چرخه تولید بازگردند.

وی ادامه داد: در هفت ماهه اول سال جاری، تاکنون 15 واحد صنعتی راکد در شهرک های صنعتی استان به چرخه تولید بازگشته اند که برنامه ریزی ها برای تحقق راه اندازی 40 واحد راکد تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی با بیان اینکه اغلب مشکلات واحدهای راکد و غیر فعال عمدتاً در زمینه های تامین سرمایه در گردش، مشکلات بانکی، بیمه ای و مالیاتی است تصریح کرد: با حل موانع موجود و با همراهی دستگاه‌های اجرایی مربوطه تلاش می شود تا این واحدهای صنعتی نیز در سال جهش تولید احیاء و به چرخه تولید بازگردند.

اهلی کاهش بروکراسی اداری را یکی از لازمه های لازم برای جذب سرمایه گذاران در استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا با کاهش بروکراسی ها، روند سرمایه گذاری ها در استان تسهیل و افزایش یابد.

وی از جمله برنامه‌های این شرکت برای حمایت از واحدهای راکد و نیمه فعال را استفاده از ظرفیت کلینیک کسب و کار برای باز فعال سازی این واحدهای تولیدی برشمرد.

اهلی افزود: با توجه به نیاز صنایع به مشاوره و تبیین راهکارهای مناسب برای افزایش تولید می‌توان به سادگی، عوارض و آسیب‌های متعددی را از دوش صنایع برطرف کرد که در این بین، نقش مشاورین صنعتی بسیار حائز اهمیت و کارگشا خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف اقتصادی حوزه صنعت و تحقق سیاست‌های جهش تولید، از تمامی ظرفیت‌ها به خصوص کلینیک کسب و کار برای واحدهای صنعتی استان استفاده خواهیم کرد تا شاهد استمرار رشد و رونق اقتصادی استان باشیم.

  پرینت
شناسه خبر : 1357 | تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 - 14:54 | 19 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • منبع خبر : ایلنا