سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 23 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه با اشاره به آمار کرونای استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد 23 بیمار در مراکز درمانی استان بستری شده که از این تعداد 11 نفر در اردبیل، 8 نفر در مشگین شهر، 3 نفر در گرمی و 1 نفر در خلخال بستری و خوشبختانه ۲8 نفر با بهبودی نسبی مرخص شده اند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 221 نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد ۵2 بیمار در بخش های ICU تحت مراقبت قرار دارند و متاسفانه 3 نفر در طی ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند که به بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض می کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: مهار و کنترل این بیماری تنها با مشارکت عموم مردم و دستگاه های اجرایی امکان پذیر است لذا خواستاریم هر فردی در حد توان و با امکانات موجود در فرهنگسازی رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم در جامعه تلاش کند تا کرونا بیش از این تلفات و آسیب به بار نیاورد.

حبیب زاده ادامه داد: توصیه می شود دانش آموزان در مدارس حتما از وسایل شخصی مانند مداد و خودکار، لیوان شخصی و… استفاده کنند و در استفاده از ماسک به هیچ وجه سهل انگاری نکنند.

  پرینت
شناسه خبر : 991 | تاریخ انتشار : 29 شهریور 1399 - 14:33 | 215 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :