سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری 56 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، دکتر شهرام حبیب زاده سرپرست دانشگاه با اشاره به آمار کرونای استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد 56 بیمار در مراکز درمانی استان بستری شده که از این تعداد 34 نفر در اردبیل، 7 نفر در مشگین شهر، 7 نفر در پارس آباد، 4 نفر در گرمی و 4 نفر در خلخال بستری و خوشبختانه 36 نفر با بهبودی نسبی مرخص شده اند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد 237 نفر در مراکز درمانی استان بستری بوده که از این تعداد 51 بیمار در بخش های ICU تحت مراقبت قرار دارند و متاسفانه 4 نفر در طی ۲۴ ساعت گذشته فوت کردند که به بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض می کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به این بیماری درسراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی آنفلوآنزا، لازم است مردم عزیز استان دستورالعملهای بهداشتی بخصوص زدن ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱/۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب زاده ادامه داد: فرهنگسازی رعایت پروتکل های بهداشتی و آموزش به یکدیگر باید مدنظر مردم قرار گیرد تا با رعایت موارد توصیه شده زنجیره انتقال این بیماری قطع شود و استان به وضعیت عادی بازگردد.

 

  پرینت
شناسه خبر : 1000 | تاریخ انتشار : 30 شهریور 1399 - 12:36 | 196 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :