سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری جدید 41 نفر مبتلا به بیماری کرونا طی 24 ساعت گذشته در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش شیوا بیان اردبیل، شهرام حبیب زاده در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته 41 نفر به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

وی از ترخیص 30 نفر با بهبودی نسبی خبر داد و درباره آمار تفکیکی مبتلایان به کرونا در شهرستان های استان بیان کرد: از مبتلایان به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته تعداد 23 نفر از اردبیل، 2 نفر پارس آباد، 11 نفر مشگین شهر، 3 نفر گرمی و 2 نفر از بیله‌سوار گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 244 نفر در بیمارستان های اردبیل به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری هستند.

حبیب زاده ادامه داد: در حال حاضر 54 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 4 نفر به دلیل ابتلا به این بیماری فوت کرده اند.

وی از افزایش تعداد بستری ها نسبت به موارد ترخیصی طی روزهای اخیر خبر داد و  گفت: میزان بستری که در اواخر پیک دوم به ۱۸۹ بیمار رسیده بود در حال حاضر ۲۴۴ نفر است که این مسئله نشان‌دهنده چرخش بیماری در استان می باشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در روزهای اخیر تعداد بستری نسبت به ترخیص افزایش یافته و میزان بستری که در اواخر پیک دوم به ۱۸۹ بیمار رسیده بود الان ۲۴۴ نفر است که نشاندهنده چرخش بیماری در استان می باشد. بنابراین رعایت دستورالعملهای بهداشتی بخصوص در فصل پاییز و احتمال همزمانی با آنفلوآنزا، ضروری است.

  پرینت
شناسه خبر : 1019 | تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 22:05 | 266 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :