‌به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، قدرت اخوان اکبری صبح امروز در کنگره بین المللی روز جهانی دیابت با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار کرد: برگزاری روز جهانی دیابت بخاطر اهمیت این بیماری در جوامع و فراگیر شدن آن است بطوریکه این  بیماری عوارض سیستمیک بر روی بدن می گذارد و هزینه‌های بالایی […]

‌به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، قدرت اخوان اکبری صبح امروز در کنگره بین المللی روز جهانی دیابت با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار کرد: برگزاری روز جهانی دیابت بخاطر اهمیت این بیماری در جوامع و فراگیر شدن آن است بطوریکه این  بیماری عوارض سیستمیک بر روی بدن می گذارد و هزینه‌های بالایی را متحمل خانواده ها و نظام سلامت جامعه می‌کند.

وی افزود: در کشور ما از سال 92 هفته ملی دیابت در راستای افزایش آگاهی‌های عمومی در ارتباط با بیماری دیابت و آشنایی و فراگیری روش‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری برگزار می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه 3.5 میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود این میزان در سال‌های آینده افزایش یابد بطوریکه 11درصد جمعیت بالای 25 سال کشور دچار اختلال قند خون ناشتا هستند که اگر کنترل کافی را بر روی قند خون خود نداشته باشند، در طی 3 تا 5 سال آینده دچار دیابت خواهند شد.

اخوان اکبری تصریح کرد: تغذیه سالم و اصلاح الگوی زندگی از مهمترین مولفه‌های پیشگیری از دیابت است که با تغذیه صحیح و کاهش مصرف نمک و قند و افزایش تحرک می توان از افزایش آمار مبتلایان به دیابت جلوگیری کرد.

وی گفت: بالغ بر 70 هزار نفر از جمعیت بالای 25 سال استان اردبیل مبتلا به بیماری دیابت هستند که این میزان از میانگین کشوری پایین تر است.

انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 501 | تاریخ انتشار : 24 آبان 1397 - 20:17 | 128 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :