معضلی تحت عنوان مدیران بی کفایت سالیان سال است که استان مان را آزارمی دهد.مدیرانی که همواره بر سرکار بوده وهستند.اینان ازصحنه مدیریت هیچ گاه بیرون نرفته و تنها ازسازمانی به سازمان دیگر منتقل می شوند.

 

یاداشت-شیوابیان-بهمن شعاع اردبیلی

معضلی تحت عنوان مدیران بی کفایت سالیان سال است که استان مان را آزارمی دهد.مدیرانی که همواره بر سرکار بوده وهستند.اینان ازصحنه مدیریت هیچ گاه بیرون نرفته و تنها ازسازمانی به سازمان دیگر منتقل می شوند.

داستان غم‎انگیزی که در مورد اکثرشان وجود دارد این است که در هیچ کدام از سازمان‎هایی که در آن‎ها مدیریت کرده‎اند، دستاورد و عملکرد قابل توجهی از خود بجا نگذاشته‎اند.

بفرموده شهیددکتر چمران: “کسی که در کاری تخصص ندارد و آن را می‌پذیرد، بی‌تقوا (و به‌عبارتی بی‎تعهد) است”.

واقعیت این است که یکی از ملزومات ایجاد تحول اقتصادی در استان اصلاح مدیریت هاست. تجربه ثابت کرده است که مدیران غیر متخصص و ضعیف یکی از عوامل مهم توسعه نیافتگی استان محسوب می شوند.

اردبیل با تمام پتانسیل ها و ظرفیت هایی که دارد سالها است که به واسطه ضعف مدیریتی و نبود حلقه قوی در مدیریت استان متضرر شده است و نتوانسته جایگاه واقعی خود در حوزه های اقتصادی،ر اجتماعی، فرهنگی و…راکسب کند.

علی رغم آمارهای غلط و شعارهایی که مدیران دولت های قبل استان اردبیل ازپیشرفت ورشد شاخصهای اقتصادی آن دم میزدند ولی گزارش ها نشانگر چیز دیگری بودند

جناب آقای دکتر حامد عاملی استاندار محبوب و ولایی وانقلابی استان اردبیل فکری برای پویایی ادارات مختلف و دستگاههای اجرایی استان داشته باشید. تردیدی وجود ندارد برای شتاب بخشی به توسعه استان و حل مشکلات مردم باید مدیران ضعیف، ناکارآمد و بی تجربه از علوم و فنون جدید جای خود را به مدیران پرانرژی و کارآمد بدهند که برای این استان دل بسوزانند.

خلاصه کلام اینکه؛ انتظار قاطبه مردم استان از دولتمردان جدیدبه ویژه استاندار محترم آن است که عقب ماندگی استان مستعد اردبیل را در پرتو گزینش مدیرانی متخصص ،متعهد و برنامه محور جبران و خط پایان گسترش فقر و نابسامانی در این استان را بدرستی ترسیم نمایند تا ساکنان این استان از بن بست توسعه نیافتگی رهایی یابند، که این حق اردبیل است.

  پرینت
شناسه خبر : 4126 | تاریخ انتشار : 07 آذر 1400 - 11:40 | 110 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : بهمن شعاع اردبیلی