یادداشت- شیوا بیان- هادی صباغی: خاصیت انتخابات و مسئولیت معمولا بر این استوار است که کسی که یکدوره منتخب مردم برای مسئولیتی بوده است, در دور بعدی معمولا به جهت عملکرد کلی آن مجموعه, در زیر بار نقد و نظر قرار گرفته و مورد هجمه قرار می گیرد. چه از سوی صاحبان نظر چه از سوی افکار عمومی!

یادداشت- شیوا بیان– هادی صباغی: خاصیت انتخابات و مسئولیت معمولا بر این استوار است که کسی که یکدوره منتخب مردم برای مسئولیتی بوده است, در دور بعدی معمولا به جهت عملکرد کلی آن مجموعه, در زیر بار نقد و نظر قرار گرفته و مورد هجمه قرار می گیرد. چه از سوی صاحبان نظر چه از سوی افکار عمومی!

پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اردبیل هم اگر زیر ذره بین قضاوت و نقد و نظر قرار بگیرد, یکی از دوره های کم حاشیه اما درعین حال کم اثر بوده و به جهت برخی مشکلات و مسائل داخلی شورا و همچنین عملکرد شخص محورانه و خودمحورانه شهردار مستقر, به نظر اکثر کارشناسان حوزه, شورای شهرداری بوده تا شورای شهر و همین عامل باعث گردید تا اعضای این شورا, در برابر این ضعف آشکار خود در نوع مدارا با شهردار خودمحور و مجموعه مدیران شهرداری, زیر فشار نقد و تحلیل قرار گیرند.
اما نکته جالب قضیه زمانی نمود پیدا می کند علی رغم این ضعف آشکار شورای پنجم, چهره ای در بین اعضای شورای پنجم قرار دارد که ضمن حفظ جایگاه خود در ساختار شورا, با محبوبیتی به مراتب بهتر و بالاتر نسبت به انتخابات قبلی, در کورس رقابت و بهتر بگوییم کورس محبوبیت قرار دارد و او کسی نیست جز علیرضا غریبی …
علیرضا_غریبی در کنار تسلط کاری و اِشرافیت فنی بر حوزه کاری خود در امور عمرانی و فنی, شخصیتی آرام, مردمی, خودساخته, اخلاق محور, صادق و متعهد دارد و کمتر کسی را می توان سراغ داشت که با او زاویه دشمنی صِرف داشته باشد.
غریبی به اعتراف دوست و دشمن, چهره ای کاریزماتیک توام با محبوبیت و مردم پسندی دارد که باعث می شود حتی اگر کسی ادعای مخالفت با او داشته و به او نقد دارد, هم به توان فنی و کاری او معترف است و حضور او را در شورای ششم یک فرصت می داند, هم او را چهره ای مردمی, خوش فکر, خوش مرام, اخلاق مدار, مردمدار, متعهد و پایبند به وظیفه و مسئولیت خطاب می کند.
قطعا شورای ششم شاهد حضور مجدد علیرضا_غریبی خواهد بود و این اعتماد و اطمینان, محصول همان ویژگی ها و مولفه هاست که در بالا ذکر شد و مردم و فعالین انتخاباتی می دانند گذر بی تفاوت از کنار نام غریبی امکان پذیر نیست.
شورای ششم شورایی است که به اینگونه چهره ها نیازمند است. چهره هایی که در کنار توان فنی و کاری و تسلط و اِشرافیت, چهره ای اخلاق مدار, محبوب و مردمی داشته باشند و بتوانند حلقه همراهی و همدلی مردمی را بین شورای آینده و مردم مجددا برقرار کنند.

  پرینت
شناسه خبر : 3142 | تاریخ انتشار : 14 خرداد 1400 - 12:38 | 317 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :
  • نویسنده : هادی صباغی: