شیوا بیان- طی مراسمی شهردار اردبیل شهدا و ایثارگران را معلم و الگوی آتشنشان ها دانست و گفت: ایثار، فداکاری و جانفشانی آتشنشانان برگرفته از مکتب دفاع مقدس و آموزه های شهدا و رزمندگان است.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، حمید لطف اللهیان در مراسم تجلیل از آتشنشانان شهرداری اردبیل ضمن تبریک هفته دفاع مقدس عنوان کرد: تلاش و زحمات رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس باعث شده تا امروز نیز نسل جدید با الگو گیری از آموزه های دفاع مقدس در برابر آماج تهاجمات و حملات فرهنگی دشمنان ایستادگی و از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی صیانت کنند.
وی بر زنده نگه داشتن یاد و نام و خاطره شهدا تاکید کرد و افزود: امروز بر تمامی مسئولین و دستگاه ها و نهادها وظیفه است تا با هر امکاناتی که در دسترس دارند در زنده نگه داشتن آموزه های دفاع مقدس و همچنین در انتقال مفاهیم و مجاهدت های رزمندگان به نسل جدید همت کنند تا در این جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته، جوانان ما بتوانند بدون آسیب و صدمه ای قدرتمندانه حضور داشته و نقشه‌های دشمن را خنثی کنند.
شهردار اردبیل با اشاره به فداکاری ها و مجاهدت های آتشنشان ها در نجات جان مردم از حوادث مختلف، تصریح کرد: ایثار، فداکاری و جانفشانی آتشنشانان نیز برگرفته از مکتب دفاع مقدس و آموزه های شهدا و رزمندگان است و می توان گفت سنگر همان سنگر است چرا که هدف خدمت به مردم است.
لطف اللهیان ایجاد رفاه و آسایش برای مردم را از عملکردهای آتشنشانی عنوان کرد و گفت: آتشنشانان با به خبر انداختن جان خود بر خود وظیفه می دانند که در حساس ترین شرایط و خطرناک ترین موقعیت ها جان همنوعان خود را نجات دهند و نمونه ای از این مجاهدت ها را چندین بار شاهد بوده و یا شنیده ایم و شهدای آتشنشانی سند بارز مجاهدت این قشر زحمتکش و فداکار جامعه است.
وی تلاش کادر درمان در عرصه سلامت جامعه، تلاش اقتصاددانان برای مهار مشکلات اقتصادی و تلاش مرزبانان برای ایجاد امنیت در مرزها را در امتداد راه شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس دانست و همچنین آتشنشانان را مدافعان دلسوز مردم در برابر حوادث خواند و کار و تلاش خالصانه و خدمت به مردم توسط این قشر زحمتکش و بی ادعا را عبادت در راه خدا عنوان کرد.
شهردار اردبیل با بیان اینکه شهدا الگو و معلمان آتشنشان‌ها هستند اذعان کرد: تعلیم و تربیت ایثارگران و شهدای بزرگوارمان است که باعث شده آتشنشان ها جان خود را در کف دست گرفته و خود را به دل حوادث بزنند برای نجات مردم تا بلکه کوچکترین آسیب و صدمه ای نیز به مردم وارد نیاید.

  پرینت
شناسه خبر : 1088 | تاریخ انتشار : 08 مهر 1399 - 9:53 | 277 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :