دادستان مرکز استان از تشکیل دو پرونده در رابطه با انحراف از مسیر تسهیلات خبر داد.

به گزارش سایت خبری اردبیل نیوز، ناصر عتباتی امروز در گفتگو باخبرنگاران تصریح کرد: بانک ملت و بانک رفاه تسهیلاتی بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی دریافت کرده بودند که برای چند نفر از دریافت‌کنندگان تسهیلات از این دو بانک که با سندسازی، جعل مهر و فاکتور و اسناد مالی به دریافت تسهیلاتی با سود پایین و انتقال آن به سرمایه‌گذاری‌های دیگر اقدام کرده بودند،  پرونده قضایی تشکیل و کیفرخواست صادر شد.

وی گفت: در این پرونده‌ها همچنین برخی از مسؤولان مربوطه این دو بانک که در اقدام مجرمانه این متهمان نقش داشتند نیز تحت تعقیب قرار گرفتند.

عتباتی همچنین از تشکیل چندین پرونده مهم و سنگین در دادسرای مرکز استان اردبیل در بحث جلوگیری از تبعیض مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی خبر داد و گفت: با همکاری اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

دادستان اردبیل افزود: در پرونده‌ای به ارزش ۲۳ میلیارد ریال فرار مالیاتی صورت گرفته بود که با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد و نظارت‌های دقیقی نیز در این رابطه صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های سالم اقتصادی و مبارزه با سوء جریانات مالی چند پرونده تسهیلات بانکی در حوزه ثبت سفارش و صندوق توسعه ملی به صورت ارزی و ریالی بررسی شد.

عتباتی با بیان اینکه با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد غالب این تسهیلات در محل‌های مشخص خود خرج شده است؛ گفت: یکی از واحد‌های تولیدی عظیم استان اردبیل که بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان ارز دریافت کرده بود؛ ارز دریافتی را تماما در جهت توسعه واحد تولیدی و خرید تجهیزات صرف کرده بود.
انتهای پیام/

  پرینت
شناسه خبر : 489 | تاریخ انتشار : 23 آبان 1397 - 10:36 | 376 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :