دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اشاره به تلاش های رانندگان در روز 26 آذر سال 62 گفت: خدمات رانندگان و راهداران در شرایط بحرانی در حافظه ماندگار است.

به گزارش خبرنگار شیوا بیان، سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ضمن تبریک هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری به تلاشگران این عرصه اظهار داشت: این هفته به دلیل اهمیت و دلیل نامگذاری آن باید از سوی رسانه ها بیشتر و بهتر در بین آحاد مردم اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به اتفاقات ۲۶ آذرماه در سال ۶۲ افزود: با توجه به اینکه در چنین روزی حدود یکصد کشتی حامل کالا در بنادر جنوبی کشور، در انتظار تخلیه بار بود و بحران کمبود کالاهای اساسی کشور را تهدید میکرد، از طرفی هم به دلیل تهدیدات رژیم بعثی عراق بیم از دست رفتن این کالاها می رفت، امام خمینی(ره) در پیامی تاریخی کامیونداران سراسر کشور را به مشارکت در تخلیه هر چه سریع تر کشتی ها دعوت کردند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ادامه داد: کامیونداران نیز با روحیه بسیجی به سرعت عازم بنادر جنوبی کشور شده و در تامین کالاهای اساسی مردم درنگ نکردند و به دنبال آن توطئه های دشمن نیز نقش برآب شد.

طباطبایی گفت: کامیونداران و تلاشگران عرصه حمل و نقل و راهداری هنوز هم با همان روحیه به خدمت رسانی برای مردم مشغول هستند. وضعیت کنونی کشور ما از لحاظ تحریم ها و محدودیت های اقتصادی شبیه همان دوران است و در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم؛ اما رانندگان و راهداران به رغم وجود نوسانات اقتصادی و هزینه های بالای نگهداری و تعمیرات، خدمت رسانی به مردم را بر منافع خود ترجیح داده و همان روحیه بسیجی را حفظ کرده و محرک قوی اقتصاد کشور می باشند.

وی به زحمات شبانه روزی راهداران خصوصا در شرایط زمستانی استان نیز اشاره کرد و گفت: خدمت به خلق از مهمترین آموزه های دینی و وظیفه انسانی برای هر فرد می باشد که نمونه بارز آن را می توان در زحمات راهداران در ساعات مختلف شبانه روز و سخت ترین شرایط جوی یافت.

  پرینت
شناسه خبر : 4711 | تاریخ انتشار : 27 آذر 1400 - 17:00 | 114 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :