عباس جهانگیرزاده، نماینده پارس‌آباد در مجلس یازدهم، هم در گفت‌وگو با «شرق» در‌این‌باره توضیح داد: «معتقدم نمایندگان نباید اصلا چنین کاری انجام می‌دادند؛ چرا‌که این موضع‌گیری‌کردن‌ها درباره اتفاقات و اعتراضات جامعه وظیفه نمایندگان نیست. ما نمایندگان مردم هستیم و باید از حق مردم دفاع کنیم و مطالبه‌گر حقوق آنها باشیم. این اعتقاد من و بسیاری از نمایندگان مردم است؛ اما عده‌ای همیشه نامه به دست و آماده‌اند و از دیگران برای مواردی امضا جمع می‌کنند».

به گزارش شیوابیان، عباس جهانگیرزاده، نماینده پارس‌آباد در مجلس یازدهم، هم در گفت‌وگو با «شرق» در‌این‌باره توضیح داد: «معتقدم نمایندگان نباید اصلا چنین کاری انجام می‌دادند؛ چرا‌که این موضع‌گیری‌کردن‌ها درباره اتفاقات و اعتراضات جامعه وظیفه نمایندگان نیست. ما نمایندگان مردم هستیم و باید از حق مردم دفاع کنیم و مطالبه‌گر حقوق آنها باشیم. این اعتقاد من و بسیاری از نمایندگان مردم است؛ اما عده‌ای همیشه نامه به دست و آماده‌اند و از دیگران برای مواردی امضا جمع می‌کنند».

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس ادامه داد: «خوشبختانه هیچ‌گاه چنین نامه‌ها و بیانیه‌هایی را امضا نمی‌کنم، چون معتقدم برای قوه قضائیه و قوه مجریه ما تعیین تکلیف نمی‌کنیم و باید استقلال قوا حفظ شود. هرکسی باید کار خودش را انجام دهد و چرا در این آشفته‌بازار باید دست به کاری بزنیم که جامعه را ملتهب‌تر کنیم؟». جهانگیرزاده افزود: «در چند روز اخیر در جلسه‌ای بودم که یکی از مسئولان خود را عدالت‌محور دانست. به او انتقاد کردم و گفتم شما مدیریتی که برای جامعه اعمال کرده‌اید این بوده که جامعه معترض شده و به کف خیابان آمده است. باید انتقادپذیر شویم و به مطالبات جامعه توجه کنیم، آن زمان می‌توانیم مدعی شویم که مطالبات و خواست جامعه را محقق کرده‌ایم».

او بیان کرد: «هرکسی اعتقادی دارد اما نمایندگانی که چنین بیانیه‌ای را امضا کرده‌اند باید دراین‌باره شفاف‌سازی کنند و هیئت‌رئیسه مجلس هم باید امضاهای بیانیه موسوم به ۲۲۷ امضا را منتشر کند تا مردم بدانند چه کسانی این بیانیه را امضا کرده‌اند و به پای همه مجلس نوشته نشود».

نماینده پارس‌آباد در مجلس تأکید کرد: «امضاکنندگان این بیانیه خودشان می‌دانند کاری که انجام داده‌اند کار خوبی نبوده است و ادبیات و جملاتی با عنوان محاربه و اعدام که به کار برده‌اند، کلمات خوبی نیست، به همین دلیل نمی‌خواهند اسامی آنها منتشر شود. تکلیف‌کردن به قوه قضائیه دراین‌باره اشتباه بزرگی است

منبع شرق

  پرینت
شناسه خبر : 9882 | تاریخ انتشار : 24 آبان 1401 - 11:28 | 79 بازدید | تعداد دیدگاه : ۰ | ارسال توسط :